Tokiohotel - pierwszy wpis

Temat: i mamy kilkanascie procent bezrobocia ???
...pracowac na takich bezrobotnych. bo jak na razie to w polowie pracuije na swoja rodzine a w polowie na jakiegos nieroba... To sie nazywa sprawiedliwosc spoleczna. Jesli Ci trudno sie z tym pogodzic, popatrz na to od strony "cena spokoju spolecznego": Jak mu nie dasz, to on (oni) przyjda, zrabują Ci majatek, zgwalcą żone, zabiją dzieci. Krotko - niezadowolenie spoleczne i ROZNICE klasowe przy ktorych grupa ludzi nie ma zapewnionych podstawowych potrzeb ( piramida Maslova) prowadzą to REWOLUCJI. A chyba nie chcesz zyc w kraju w ktorym wybucha rewolucja? 100 lat temu tez byli tacy ktorzy mieli i powiedzieli ze "dobrowolnie nie oddadza" tym ktorzy nic nie mieli. Skonczylo sie jak sie skonczylo. Wiem ze oddawanie 50% (a szczerze to tak 20-30%) za spokoj to drogo, ale ta swiadomosc mi osobiscie pomaga  przetrwac.
Źródło: topranking.pl/1746/i,mamy,kilkanascie,procent,bezrobocia.phpTemat: Polak potrafi....?
...i panow wiedenczykow poubieranych w futra, z fryzura i makijazem jakby dopiero wyszli z salonu, zlote oprawki do okularow (w prownaniu z topornymi polskimi) itd itp. I wtedy pomyslalam o mojej babci, ktora od mlodego wieku ciezko pracowala na utrzymanie gromadki dzieci - a ma starosc ma kilka groszy emerytury. Fryzure zawsze miala super, ale juz na ciuchy, futra itd nie starczylo. Zreszta nie podejrzewam aby moja babcia takie miala priorytety. Plus pewnie piramida Maslova sie tu klania. A "trzymanie fasonu", jak mniemam jest gdzies blizej szczytu niz podstawy. Moja Mama o fryzure, makijaz, ubrania - dba. Ale faktycznie w porownaniu z Niemkami, ktore "maja fason", czas i pieniadze na wlasne przyjemnosci - faktycznie moze gorzej wypadac. Jednak nigdy nie byla "lady of leisure" a wrecz przeciwnie - przez wieksza czesc zycia pracowala 56godz w tyg. Wiec mysle, ze...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,591,65389248,65389248,Polak_potrafi_.html


Temat: muzeum socrealizmu w bibliotece?
Westwind - piramida Maslova rządzi, jak ludzie zaspokoją podstawowe potrzeby wtedy zainteresuja się tradycją. Nie jesteśmy metropolia wiec porównywanie się do Krakowa jest mocno chybione. Tracąc siłe i energie na utrzymywanie, czasem sztuczne tradycji czy "tradycji", idziemy prostą droga do jej całkowietego zaprzepaszczenia. Ludziom głodnym naprawde wzystko jedno co działo się 1831 pod Iganiami. Zaraz pojawia sie tacy co...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,262,37602752,37602752,muzeum_socrealizmu_w_bibliotece_.html


Temat: +++ T E M A T Y N I E W G O D N E +++
istnieja pewne pojecia i zagadnienia podstawowe bez ktorych jednoznacznego pojecia dalsza dyskusja na pewne tematy nie ma najmniejszego sensu. to tak jak z piramida maslova. takimi pojeciami sa wlasnie "pojednanie" i "lojalnosc".
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,59,14901591,14901591,_T_E_M_A_T_Y_N_I_E_W_G_O_D_N_E_.html


Temat: jestem nauczycielem informatyki i mam to ....
Czy ty wiesz co to jest hierarchia potrzeb, piramida Maslova....... Tego uczą na pierwszych latach wielu wydziałów humanistycznych. Skoro, jak sadzę, nie masz w tym względzie wiedzy,to ujmę to możliwie jak najprościej: nie da się realizować potrzeb rzędu wyższego, jeśli nie są zaspokojone potrzeby rzędu podstawowego. Ujmując to bardziej kolokwialnie: Jasio muzykant umarł (poniekąd) z głodu. A mógł być z niego wirtuoz skrzypiec.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,33,69407616,69407616,jestem_nauczycielem_informatyki_i_mam_to_.html